Pebek Design

Struktury betonu
STRUKTURY BETONU

Wyjątkowość elementów wykonanych z betonu opiera się głównie na różnych strukturach. Aksamitna gładkość, naturalne wżery, pory po zatrzymanym powietrzu, przeszlifowane powierzchnie czy chropowata antypoślizgowa struktura to elementy nadające powierzchniom betonowym specyficzny charakter.

STRUKTURY BETONU W PODZIALE NA GRUPY PRODUKTOWE:
1. Nawierzchnie – szlachetne kostki brukowe i płyty
CLASSIC

Podstawowe kolory, intensywne i nasycone barwy, są bazą wyjściową dla kostek i płyt szlachetnych. Uniwersalne i ponadczasowe, idealne dla powierzchni publicznych, budownictwa drogowego jak i przydomowych aranżacji.

COLOR-MIX

Pełna gama kolorystyczna pozwalająca stworzenie wyjątkowej aranżacji nawierzchni. Efekt cieniowania – naturalna gra kolorów z domieszka szlachetnych grysów w standardzie z ochroną WRC1. Bogaty wachlarz kolorów oraz kształtów zapewnia doskonałe wykończeni ogrodów, tarasów jak i również obiektów użyteczności publicznej.

MONOCOLOR

Oblicze prawdziwego betonu, kontrastowe kolory począwszy od bieli kończąc na antracycie. Surowa forma, prostota zapewniają niezwykłą funkcjonalność oraz estetykę, Produkty w tej grupie nadają się do nawierzchni w dowolnej aranżacji zewnętrznej, pozwalają wydzielać strefy, tworzyć dowolne kombinacje.

ŚRUTOWANIE

Unikatowa, szlachetna powierzchnia – największe z możliwych optyczne podobieństwo do kamienia naturalnego. Delikatnie chropowata powierzchnia uzyskana w procesie śrutowania pozwala osiągnąć niepowtarzalne efekty w układanej nawierzchni. Dzięki możliwości zastosowania różnego rodzaju kruszyw naturalnych – oferujemy szeroki wybór kolorów.

2. Elewacje, elementy małej architektury, elementy na zamówienie
BETON ARCHITEKTONICZNY

Uniwersalne, a zarazem bardzo estetyczne tworzywo pozwalające na kreowanie produktów o dowolnych kształtach przy zachowaniu wysokich parametrów wytrzymałościowych

Struktura gładka

Z minimalną ilością porów, w większości jednolita.

Struktura trawertyn

Struktura z nieregularnymi rakami i wżerami powietrza ułożonymi w sposób nieregularny

Struktura natural

Struktura z licznymi przebarwieniami pokazująca prawdziwą naturę betonu.

BETON PRZEMYSŁOWY

beton uzyskany na bazie najwyższej jakości składników, dostępny w wielu klasach wytrzymałościowych

BETON ŚRUTOWANY

Chropowata struktura, która powstaje poprzez wyśrutowanie wierzchniej warstwy w celu pokazania kruszywa znajdującego się wewnątrz elementu. Kształt kruszywa pozostaje w formie pierwotnej.

BETON SZLIFOWANY

powierzchnia powstała w wyniku mechanicznej obróbki betonu przy użyciu technik szlifowania w połączeniu z zastosowaniem odpowiedniej chemii oraz specjalnie dobranych kruszyw. Wyróżniamy dwa główne trendy wykończenia: z odsłoniętym kruszywem oraz jednobarwne powierzchnie monolityczne

BETON NATRYSKOWY

Powierzchnia uzyskana poprzez natryskiwanie zaprawy wraz z włóknami przyciętymi na odpowiednią długość. W ten sposób wykonuje się cienkościenne elementy przestrzenne o złożonych kształtach. Wyroby wyprodukowane w ten sposób charakteryzują się niską masą.

Struktura gładka

jednolita struktura bez porów