konkrete Struktur

Struktury betonu DE

Wyjątkowość elementów wykonanych z betonu opiera się głównie na różnych strukturach. Aksamitna gładkość, naturalne wżery, pory po zatrzymanym powietrzu, przeszlifowane powierzchnie czy chropowata antypoślizgowa struktura to elementy nadające powierzchniom betonowym specyficzny charakter.

STRUKTURY BETONU W PODZIALE NA GRUPY PRODUKTOWE:

Nawierzchnie – szlachetne kostki brukowe i płyty

CLASSIC

Podstawowe kolory, intensywne i nasycone barwy, są bazą wyjściową dla kostek i płyt szlachetnych. Uniwersalne i ponadczasowe, idealne dla powierzchni publicznych, budownictwa drogowego jak i przydomowych aranżacji.

COLOR-MIX

Pełna gama kolorystyczna pozwalająca stworzenie wyjątkowej aranżacji nawierzchni. Efekt cieniowania – naturalna gra kolorów z domieszka szlachetnych grysów w standardzie z ochroną WRC1. Bogaty wachlarz kolorów oraz kształtów zapewnia doskonałe wykończeni ogrodów, tarasów jak i również obiektów użyteczności publicznej.

MONOCOLOR

Oblicze prawdziwego betonu, kontrastowe kolory począwszy od bieli kończąc na antracycie. Surowa forma, prostota zapewniają niezwykłą funkcjonalność oraz estetykę, Produkty w tej grupie nadają się do nawierzchni w dowolnej aranżacji zewnętrznej, pozwalają wydzielać strefy, tworzyć dowolne kombinacje.

ŚRUTOWANIE

Unikatowa, szlachetna powierzchnia – największe z możliwych optyczne podobieństwo do kamienia naturalnego. Delikatnie chropowata powierzchnia uzyskana w procesie śrutowania pozwala osiągnąć niepowtarzalne efekty w układanej nawierzchni. Dzięki możliwości zastosowania różnego rodzaju kruszyw naturalnych – oferujemy szeroki wybór kolorów.

Abreiben

Subtelna ekspozycja kruszywa, nawierzchnia delikatnie chropowata.

Delikatne piaskowanie

Najbardziej delikatna rodzaj uszlachetniania powierzchni ukazujący walory kruszywa.

Elewacje, elementy małej architektury, elementy na zamówienie

BETON ARCHITEKTONICZNY

Uniwersalne, a zarazem bardzo estetyczne tworzywo pozwalające na kreowanie produktów o dowolnych kształtach przy zachowaniu wysokich parametrów wytrzymałościowych

Struktura gładka

Z minimalną ilością porów, w większości jednolita.

Struktura trawertyn

Struktura z nieregularnymi rakami i wżerami powietrza ułożonymi w sposób nieregularny

Struktura natural

Struktura z licznymi przebarwieniami pokazująca prawdziwą naturę betonu.

BETON PRZEMYSŁOWY

beton uzyskany na bazie najwyższej jakości składników, dostępny w wielu klasach wytrzymałościowych

BETON ŚRUTOWANY

Chropowata struktura, która powstaje poprzez wyśrutowanie wierzchniej warstwy w celu pokazania kruszywa znajdującego się wewnątrz elementu. Kształt kruszywa pozostaje w formie pierwotnej.

Mocne śrutowanie

Struktura chropowata, w której kształt kruszywa pozostaje w formie pierwotnej.

Abreiben

Subtelna ekspozycja kruszywa, nawierzchnia delikatnie chropowata.

Delikatne piaskowanie

Najbardziej delikatna rodzaj uszlachetniania powierzchni ukazujący walory kruszywa.

BETON SZLIFOWANY

Powierzchnia powstała w wyniku mechanicznej obróbki betonu przy użyciu technik szlifowania w połączeniu z zastosowaniem odpowiedniej chemii oraz specjalnie dobranych kruszyw. Wyróżniamy dwa główne trendy wykończenia: z odsłoniętym kruszywem oraz jednobarwne powierzchnie monolityczne

BETON NATRYSKOWY

Powierzchnia uzyskana poprzez natryskiwanie zaprawy wraz z włóknami przyciętymi na odpowiednią długość. W ten sposób wykonuje się cienkościenne elementy przestrzenne o złożonych kształtach. Wyroby wyprodukowane w ten sposób charakteryzują się niską masą.

Struktura gładka

jednolita struktura bez porów
BEZPŁATNY PROJEKT